up
telefon567 322 232
e-mailrecepce@studio-helena.cz
DALŠÍ SLUŽBY
Fotodepilace

Mechanismus depilace pomocí pulsního světla a VPLTM je založen na principu selektivní fototermolýzy. Jedná se o zcela bezpečnou metodu.

Ošetření je nutné provádět opakovaně. V případě bílých chloupků se ve folikulu nenachází melanin, ošetření nemá požadovaný efekt. Počet ošetření závisí na ošetřované oblasti, v průměru se jedná o 6-8 ošetření. Svazek světelných paprsků působí pouze na chloupky v anagenní růstové fázi. Proto je potřeba uskutečnit několik sezení, abychom odstranili i ty chloupky, které se při předchozích sezeních nacházely v klidové fázi. Frekvence sezení je 4-8 týdnů. Ošetření je tím účinnější, čím tmavší je chloupek a světlejší pokožka.

Informace o fotodepilaci
Jak se provádí fotodepilace?
- Depilovaná oblast se oholí těsně před ošetřením jednorázovou žiletkou tak, aby žádné chloupky nevyčnívaly.
- Aplikuje se studený gel, který ochladí pokožku.
- Zvolí se hustota energie v závislosti na snášenlivosti ošetření. To záleží také na síle chloupků a na typu pleti.
- Na pokožku se přiloží hlavice, jež vysílá světlo.
- Po ukončení ošetření se odstraní gel, očistí se ošetřovaná zóna, popř. se vetře do pokožky chladící gel.
- Po 1-3 týdnech po ošetření odumřelé chloupky přirozeně vypadají nebo je můžeme pinzetou odstranit — nejdříve PO UPLYNUTÍ JEDNOHO TÝDNE.
Kolik sezení je potřeba?
- Počet ošetření závisí na ošetřované oblasti, v průměru se jedná o 6-8 ošetření.
- Ochlupení roste v cyklech (období růstu - anagenní fáze, a období klidu — katagenní a telogenní fáze).
- Svazek světelných paprsků působí pouze na chloupky v anagenní růstové fázi.
- Proto je potřeba uskutečnit několik sezení, abychom odstranili i ty chloupky, které se při předchozích sezeních nacházely v klidové fázi.
- Frekvence sezení je 4-8 týdnů.
- Ošetření je tím účinnější, čím tmavší je chloupek a světlejší pokožka.
Jak dlouho trvá ošetření?
- Délka fotodepilace závisí na rozměrech ošetřované oblasti.
- Například podpaží nebo oblast třísel trvá 10 minut.
- Ošetření celých nohou nebo zad trvá 45 minut až několik hodin.
Jsou výsledky definitivní?
- Fotodepilace je účinná v anagenní fázi. Proto je potřeba několika sezení, abychom zajistili, že všechny chloupky byly ošetřeny během ANAGENNÍ FÁZE.
- Fotodepilace je považována za trvalou nebo za dlouhodobou.
- V průměru se podaří odstranit 85% chloupků. Není však možné tvrdit, že se jedná o depilaci definitivní, protože z některých folikulů v klidové fázi mohou v budoucnu chloupky vyrůst. Zbylé chloupky budou pak jemné, světlé a téměř nepostřehnutelné.
Je ošetření bezpečné?
- Jedná se o zcela bezpečnou metodu.
- Systém proměnlivého pulsního světla umožňuje ochlazení pokožky díky přestávkám mezi mikroimpulsy.
- Gel, který se dává na pokožku, musí být studený, tudíž ji chrání před tepelným poškozením. Je ošetření bolestivé?
- I na těch nejcitlivějších místech jsou nepříjemné pocity minimální.
- Exkluzivní systém VPLTM disponuje přestávkami mezi mikropulsy, pokožka se tak ochlazuje a pocit štípání je minimální.
V jakých případech nelze fotodepilaci provést?
- těhotným ženám
- epileptikům
- při diabetes
- přes tetování
- lidem, kteří berou léky na ředění krve
- u osob, u kterých se vyskytla v minulosti reakce na světlo
- nesmí se ošetřovat čerstvě opálená pleť
- v případě potřeby lze konzultovat kontraindikace s naším lékařem
Bělení zubů

Nabízíme Vám rychlý, jednoduchý a vysoce efektivní způsob, jak navrátit Vašim zubům jejich původní bělost. Jedinečná ústní vanička v kombinaci s patentovanými pěnovými páskami a speciálním ultrafialovým světlem, které dokonale a stejnoměrně rozvádí teplo po horních i dolních zubech, zajistí, že po několika ošetřeních budou Vaše zuby viditelně bělejší. První fáze bělení zubů trvá 40 minut, kdy po 20 minutách dochází k výměně bělících pásků.

Informace o službě Bělení zubů
Průběh ošetření
- Domluvte si termín fotobělení zubů ve Vašem salonu.
- Dostavte se do salonu s předem vyčištěnými zuby.
- Při první návštěvě dostanete pouzdro s ústní "vaničkou" a aplikační pinzetou.
- Operátorka Vám vysvětlí postup celého ošetření a vysvětlí Vám způsob, jakým si "vaničku" vložíte do úst. Po správném umístění "vaničky" Vám operátorka zapůjčí ochranné brýle a poté si zapnete UV lampu, jejíž teplo a světlo se díky fokálním okénku ve "vaničce" rozptýlí po zubech.
Je bělení zubů škodlivé?
Nedávný vědecký výzkum provedený na univerzitě v Leuvenu dokazuje, že jsou-li zuby normální a zdravé, nedojde k žádným negativním projevům na zubní sklovině. Fotobělení zubů zajišťuje přesnou úroveň dávkování vyhovující všem zákonným požadavkům.
Jak dlouho trvá ošetření?
První fáze bělení zubů trvá 40 minut, kdy po 20 minutách dochází k výměně bělících pásků. Druhá fáze ošetření, kterou se doporučuje provést 3-4 týdny po první fázi, trvá také 40 minut. Třetí, udržovací fáze, se doporučuje absolvovat s odstupem několika měsíců a trvá také 40 minut. Po ošetření můžete vést běžný život se všemi běžnými návyky, nicméně z preventivních důvodů nedoporučujeme ihned po ošetření konzumovat příliš studené či příliš horké nápoje a pokrmy.
Jak si zuby udržet bílé i po ošetření?
Po ukončení celé kúry budou Vaše zuby znatelně bělejší. Pro udržení jejich bělejší barvy doporučujeme vyhnout se nápojům a potravinám, které zubní sklovinu zabarvují (káva, čaj, červené víno...), kouření a špatným hygienickým návykům
Jaká aktivní složka způsobuje vybělení skloviny?
Aktivní přísadou všech bělících produktů na zuby v kosmetice je peroxid vodíku, který dokáže proniknout povrchem zubní skloviny, aniž by ji poškodil. Tímto způsobem dochází k odstranění skvrn způsobených kouřením, kávou, červeným vínem nebo prostým stárnutím.
Je bělení zubů vhodné pro každého?
Tento způsob bělení zubů je účinný u 90 % uživatelů. U osob, které mají geneticky nažloutlé zuby, nebo jejichž sklovina utrpěla barevné změny z důvodu nadměrného užívání fluoridů, nebo mají příliš pórovité zuby, bělící efekt nebude tak patrný. Lidé, kteří v mládí užívali tetracyklin, by toto ošetření podstupovat také neměli – efekt by byl minimální. Zároveň se ošetření nedoporučuje provádět v případě těhotných a kojících žen, nebo u osob, které krátce předtím prodělali operaci zubů nebo trpí zánětem dásní. V případě pochybností konzultujte vhodnost ošetření s Vaším zubním lékařem.